Glanz Company, firma sprztająca Gdańsk

Czyszczenie wykładzin dywanowych, podłóg oraz impregnacja


W porównaniu z posadzkami twardymi wykładziny dywanowe traktowane są w Polsce troszkę po macoszemu. Przeważnie utrzymanie czystości wykładzin sprowadza się do mniej lub bardziej regularnego odkurzania, okazjonalnego usuwania bardziej widocznych plam i po dwóch lub trzech latach próby nadrobienia zaległości poprzez pranie na mokro.

Powyższa opinia niestety często bywa prawdziwa. Dbałość o wykładziny tekstylne często pozostawia wiele do życzenia – niestety ze szkodą dla wizerunku, ale tez kieszeni właścicieli mieszkań i obiektów użyteczności publicznej. Mówimy tak, ponieważ każda wykładzina dywanowa, a nawet PCW wymaga regularnego i dogłębnego doczyszczania odpowiedniego zabezpieczenia( np. impregnatem, lub w wypadku wykładzin PCW powłokami polimerowymi).

Korzyścią jest oszczędność, zarówno ta związana z bieżącym utrzymaniem czystości, jak i też ta wynikająca ze znaczenia przedłużonej żywotności wykładzin.

Sprawdzone technologie czyszczenia profesjonalnego pomagają stawić czoła wyzwaniu należytego traktowania i utrzymania wysokiej estetyki wykładzin, dywanów i tapicerek.

Sam mechanizm czyszczenia jest stosunkowo prosty i przypomina pranie materiałów tekstylnych. Rzecz polega na rozpuszczeniu brudu zgromadzonego na powierzchni włókien i wypłukaniu go czystą wodą. W przypadku prania pościeli czy bielizny sprawa jest prosta- wystarczy wrzucić ją do pralki i nastawić odpowiedni program. Wykładziny ze względu na swoje rozmiary, sposób mocowania do podłogi oraz wrażliwość na nadmiar wilgoci wymagają stosowania nie co innych metod.

Wypróbowano już wiele możliwości, aby osiągnąć najlepsze efekty przy najmniejszym narażaniu wykładziny na uszkodzenie. Oczywiście największą skuteczność uzyskamy, stosując mocną chemię, dużo wody, wysoką temperaturę i silnie działając mechanicznie. Jeżeli tak postawimy wyłącznie na skuteczność w usuwaniu zabrudzeń, może się okazać że następnych plam po prostu nie mamy już z czego usuwać. Stąd potrzebne jest dobre rozeznanie i wybór optymalnej metody.

Dzięki znajomości rodzaju włókna i konstrukcji wykładziny będzie nam łatwiej znaleźć rozsądny kompromis. Metoda ekstrakcyjna pozwala elastycznie podejść do każdego rodzaju czyszczonej powierzchni. Zalicza się ona do czyszczenia dogłębnego, które pozwala osiągnąć najlepsze wyniki, nie narażając wykładziny na zniszczenie.

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

Email:   glanzcompany24@gmail.comMasz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Email:   glanzcompany24@gmail.com